Jakie korzyści daje trening ze stepperem?

Jakie korzyści daje trening ze stepperem?

Obecnie możliwości, zarówno sprzętu do ćwiczeń jak i rodzajów treningu mamy do wyboru wiele. Jedni wybierają ćwiczenia z wolnymi ciężarami, wzmacniające mięśnie i siłę, jeszcze inni trening cardio, który poprawia wydolność oddechową, a także polepsza wytrzymałość organizmu. Niektórzy cardio ćwicząc na łonie natury, biegając czy jeżdżąc na rowerze, a jeszcze inni wolą robić to w czterech ścianach, na siłowni, czy w domu z użyciem bieżni, rowerka stacjonarnego, orbitreka lub steppera. Ten ostatni to sprzęt niewielkich rozmiarów, który z roku na rok zyskuje coraz więcej miłośników. Co to takiego stepper (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Steppery-1028.html) i jakie korzyści daje trening z jego pomocą?

Jak działa stepper?

Stepper to niewielki przyrząd do ćwiczeń, który zaliczany jest do sprzętów przeznaczonych do treningu cardio. Są jednak różne wersje tego samego urządzenia. Niektóre z nich są minimalistyczne i ograniczają się w zasadzie do dwóch pedałów, które stawia się na podłodze. Jeszcze inne zaś mają przyłączone linki, które chwyta się rękoma, a inne zaś wystające ramiona, którymi porusza się podczas użytku steppera. Jeśli chodzi o ćwiczenie na tym przyrządzie, to jest tu wykonywany w zasadzie jeden stały ruch, przypominający wchodzenie po schodach. Pomimo swojej prostoty, trening przy systematyczności daje naprawdę duże korzyści.

Zalety i efekty treningu ze stepperem

Pierwsze co przychodzi na myśl, jeśli chodzi o zalety treningu ze stepperem to wzmocnienie mięśni nóg, w szczególności łydek, mięśni dwugłowych ud oraz pośladków. Jako że jest to trening cardio, to pozwala na palenie kalorii i jednocześnie poprawę wyglądu sylwetki. Regularny trening z tym przyrządem po 20 minut może dać zbawienne efekty i przyczynić się do utraty kilku kilogramów. Co więcej, pomaga w ujędrnieniu skóry i pozbyciu się cellulitu, znienawidzonego przez dużą część Pań. Należy pamiętać, że na smukłej sylwetce świat się nie kończy, a stepper posiada inne prozdrowotne właściwości. Poprawia u ćwiczącego funkcjonowanie układu krążenia oraz układu krwionośnego. Efekt tego typu treningu to dotlenienie organizmu, które pozytywnie wpływa na odporność i samopoczucie.

Poza niezwykle ważnymi właściwościami prozdrowotnymi stepper ma również inne zalety. Z racji swoich niewielkich rozmiarów świetnie nadaje się do domu, do ćwiczenia np. podczas ulubionego filmu czy serialu. Dodatkowo nie jest drogi – niektóre modele można kupić w przedziale 150-250 złotych, co jest zdecydowanie niską kwotą za sprzęt cardio, porównując do innych alternatyw typu orbitrek, bieżnia elektroniczna, czy rowerek.

Kobieta zdjęcie utworzone przez nensuria - pl.freepik.com